Na 52. MOS-u so danes podelili tradicionalna sejemska priznanja Celjskega sejma, Mestne občine Celje (MOC) in Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS). Vsem prejemnikom iskreno čestitamo in želimo veliko poslovnih uspehov še v prihodnje!
Priznanja Celjskega sejma
Zlati nagrajenci
Kronoterm d.o.o.
Podjetje Kronoterm si je zlato priznanje prislužilo za novo toplotno črpalko Adapt, ki je v primerjavi s toplotnimi črpalkami na seznamu nemškega urada za gospodarstvo in nadzor izvoza najučinkovitejša in najtišja toplotna črpalka v Evropi. Ponaša se s tremi najpomembnejšimi lastnostmi; je tiha, varčna, lepa in pametna.
Razvojna raziskovalna dejavnost, Janez Škrlec s.p.
Zlato priznanje si je zaslužila tudi Razvojno raziskovalni dejavnosti pod okriljem g. Janeza Škrleca, za razvoj bioničnega kolčnega in kolenskega sklepa s senzorji ter druge bionične inovacije.
Kemijski inštitut
Kemijski inštitut si je zlato priznanje prislužil z Inovativnim nanotehnološkim procesom priprave katalizatorjev za boljše in cenejše vodikove gorivne celice. Nov katalizator je za polovico cenejši ter večkrat aktivnejši od najboljših alternativ na trgu.
Srebrni nagrajenci
ECE d.o.o.
Podjetju ECE je prejel srebrno priznanje za sončno elektrarno na ključ. Gre za storitev, ki kupcu omogoča samooskrbo z električno energijo in obenem uporabniku nudi spletno aplikacijo, ki omogoča izdelavo natančne informativne ponudbe za postavitev sončne elektrarne na ključ.
Roto Slovenija d.o.o.
Podjetje Roto je prejel srebrno priznanje za razvoj modularnega plavajočega sistema Ponton, ki je proizveden po postopku rotomoldinga in omogoča enostavnejši dostop do vode, brez posega v naravno okolje.
Zagožen d.o.o.
Podjetje Zagožen, ki je specializirano za prodajo izdelkov za zunanji vodovod in kanalizacijo, je prejel srebrno priznanje za svoj nov produkt – protipoplavni ventilacijski vložek AQUAstop, ki prepreči vdor površinskih voda v fekalno-kanalizacijski sistem, hkrati pa je zagotovljeno prezračevanje fekalno-kanalizacijskega sistema.
Bronasta priznanja
EKODOM skupina d.o.o.
Podjetje Ekodom, ki se ukvarja z inovativnimi trajnostnimi rešitvami, si je zaslužilo bronasto priznanje za izdelavo posebnega namenskega vijaka, ki se vstavi v zemljo s pomočjo posebnega ključa. Pri uporabi te inovativne rešitve ne kopljejo in ne poškodujejo trave.
Comtron d.o.o.
Za iznajdbo novega, modernega načina pristopa na trg, bronasto priznanje prejme podjetje Comtron.
Na letošnjem sejmu MOS so predstavili davčno blagajno, ki je prilagojena pametnim telefonom in tabličnim računalnikom. Njihova rešitev je primerna za start-upe in rastoča podjetja.
Suvenir sivke
Za popolnoma domače, slovenske proizvode iz sivke, se bronasto priznanje podeli podjetju Suvenir sivke. Podjetje izdeluje izdelke iz sivke, ki jo pridelujejo na lastnih poljih sivke. Najdemo lahko razne kozmetične izdelke, dišeče svečke, kulinarične izdelke in darila.
POSEBNA priznanja Celjskega sejma:
Privredna komora Crne gore za celovito predstavitev delovanja črnogorskih institucij in črnogorskega gospodarstva v okviru države partnerice na 52. sejmu MOS.
Ministarstvo ekonomije Crne gore za celovito predstavitev delovanja črnogorskih institucij in črnogorskega gospodarstva v okviru države partnerice na 52.sejmu MOS
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije je prejela posebno priznanje za moderno zasnovan razstavni prostor in celovitost predstavitve ob 50. obletnici delovanja.
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je dobilo posebno priznanje za celostno podobo predstavitve »Stičišče znanosti in gospodarstva.«
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo
Posebno priznanje je prav tako prejelo Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo za inovativno urejeno in celostno podobo prostora ter kakovostni program na področjih internacionalizacije, podjetništva, tehnološkega razvoja, turizma, notranjega trga, regionalnega razvoja in lesarstva.
Priznanja Mestne občine Celje
NATAŠA ŠIRIĆ s. p., Trg 2, 8280 Brestanica za izdelek »ročno kvačkana nakupovalna torba«
Nataši Širić s. p. se podeli posebno sejemsko priznanje za tradicionalne izdelke domače obrti. Podjetje Nataša Širić, s. p., izdeluje vezenine, ki so pomemben del bogate tradicije kulturne dediščine Slovenije. Ponujajo širok spekter ročno kvačkanih izdelkov, med drugimi tudi nakupovalne torbe, ki so narejene iz recikliranega materiala. Izdelek je prejel tudi certifikat Rokodelstva Slovenije art&craft.
SOVEN, d. o. o., Mariborska cesta 48, 2352 Selnica ob Dravi za izdelek »100 % naravno ležišče iz slovenskih BIO materialov«
priznanje za kakovost, tržno zanimivost in izvirnost razstavljenih izdelkov.
Začetki podjetja Soven segajo v leto 1996, ko je bila blagovna znamka ustanovljena. Ležišča predstavljajo novost na svetovnem tržišču, so ortopedska in varujejo zdravje, saj nudijo optimalno podporo hrbtenici in zagotavljajo vse pogoje za pravilen razvoj telesa v fazi odraščanja. Ležišča so iz naravnih slovenskih materialov (volneni filc, bombažno blago, kokosova ali lateks vlakna), ki uravnavajo toploto in vlago, odbijajo prah in pršice ter ne dajejo občutka mokrote. Ležišče pozimi greje in poleti hladi, zaradi posebne sestave pa omogoča uporabo nastavljivega vzglavja. Celotna proizvodnja sledi ekološkim standardom, izdelki ne vsebujejo nobenih kemičnih sredstev, zato je podjetje za svoj produkt prejelo certifikat BIO.
SAVNE CAFUTA PTUJ, d. o. o., Spuhlja 96, 2250 Ptuj za izdelek »zunanja troizmenska savna z notranjo krmilno enoto«
priznanje za kakovost, tržno zanimivost in izvirnost razstavljenih izdelkov. Podjetje Savne Cafuta Ptuj že od leta 1970 zagotavlja najvišje standarde kakovosti, kar se kaže tudi pri izdelovanju njihove inovativne savne, ki nudi enostavno uporabo kombinacije finske, infra in zeliščne savne v isti kabini. Savno je možno namestiti kjerkoli zunaj, bodisi na vrtu, balkonu ali terasi. Za delovanje je potreben le dovod elektrike. Lahko jo personalizirajo, videz in velikost prilagodijo naročniku, ter jo dostavijo sestavljeno ali razstavljeno.
VERA MRAK, s. p., Ulica IX. Korpus 20, 6310 Izola za izdelke iz »sivke«
priznanje za kakovost, tržno zanimivost in izvirnost razstavljenih izdelkov.
V ponudbi podjetja Vera Mrak, s. p., najdemo raznovrstne izdelke narejene iz slovensko pridelane sivke, ki so popolnoma naravni in ekološki. Sivko gojijo sami v zaledju Izole. Imajo privlačne, uporabne in učinkovite izdelke, ki jih lahko uporabimo kot kozmetične pripomočke, v zdravstvene namene ali celo kot dodatek v kulinariki. Njihovi izdelki so novost na trgu, saj tovrstnega darilnega programa v Sloveniji ne izdeluje še nihče. Za izdelke so prejeli tudi certifikate Eko in Art Craft Obrtne zbornice Slovenije.
Priznanja Obrtne zbornice Slovenije
Navadna sejemska priznanja
Maremico d.o.o. za posteljo Box Spring One.
Comtron d.o.o. za inovativen izdelek in software rešitev TRONpos Androide Lite davčno blagajno.
Nataša Širić s.p. za izdelek domače in umetnostne obrti – ročno kvačkani nahrbtniki.
Plastika Bevc d.o.o. za izdelek Nelipot stik.
Sekcija kovinarjev pri OZS za celovito skupinsko sejemsko predstavitev izdelkov in članov sekcije pri OZS.
Sekcija plastičarjev pri OZS za celovito skupinsko sejemsko predstavitev izdelkov in storitev članov sekcije pri OZS.
Odbor za znanost in tehnologijo pri OZS za celovito sejemsko predstavitev uspešnega povezovanja Odbora za znanost in tehnologijo pri OZS z institucijami gospodarstva, šolstva, akademsko in znanstveno sfero.
Ulica obrti za celovito predstavitev obrtnih poklicev.
Območna obrtno – podjetniška zbornica Krško za celovito sejemsko predstavitev izdelkov in storitev članov.
Območna obrtno – podjetniška zbornica Črnomelj za celovito sejemsko predstavitev izdelkov in storitev članov.
Območna obrtno – podjetniška zbornica Metlika za celovito sejemsko predstavitev izdelkov in storitev članov.
Območna obrtno – podjetniška zbornica Ormož za celovito sejemsko predstavitev izdelkov in storitev članov.
Sekcija domače in umetnostne obrti pri OZS
BRONASTI CEH
Savne Cafuta Ptuj d.o.o.
Podjetje Savne Cafuta Ptuj d.o.o. je družinsko podjetje in je vodilno slovensko podjetje, ki proizvaja savne. Za razstavljeno kombinirano savno, tri v enem – finska, infra rdeča in zeliščna, ki je plod slovenskega znanja si po oceni komisije zasluži bronasti ceh.
SREBRNI CEH
Lesna galanterija, Danijel Gajšt s.p.
Podjetje Lesna galanterija, Daniel Gajš s.p. je majhno družinsko podjetje, ki je specializirano za izdelavo tako enostavnejših kot oblikovno in konstrukcijsko zahtevnejših lesenih izdelkov. Podjetje izdeluje izdelke pretežno iz masivnega lesa. Za razstavljene lesene stopnice, ki je plod slovenskega znanja in dela si po oceni komisije zasluži srebrni ceh.
ZLATI CEH
Kronoterm d.o.o.
Podjetje Kronoterm d.o.o. je vodilno slovensko podjetje na področju toplotnih črpalk, vse bolj se uveljavljajo tudi na mednarodnih trgih. Za razstavljeno unikatno Adapt toplotno črpalko, ki je najvarčnejša evropska toplotna črpalka tipa zrak-voda, ki je obenem ena najtišjih na tržišču. Neslišna notranja enota ji omogoča, da je tišja od delovanja računalnika oziroma je kar petkrat tišja od vseh drugih toplotnih črpalk na tržišču, ki je plod slovenskega znanja in dela si po oceni komisije zasluži zlati ceh.
Aktivna starost izboljšuje kvaliteto življenja, Kristian Koželj, Univerza za tretje življenjsko obdobje
DEMONSTRACIJSKA KUHINJA
11.00
Babičina sladica, OŠ Miklavž na Dravskem polju
11.30
Hrana včasih, OŠ Lava
12.00
Delavnica macaron, chef Naser Gashi, LA GANACHE – Francoska slaščičarna in pekarna
PREDAVALNICA L1
11.15
Fermentirana živila: Modna muha ali resničnost, BARBIO’S d.o.o., mag. Iva Verbnik, univ. dipl. ing. živ. teh.
12.15
Aktiven življenjski slog, ZD Celje, Center za krepitev zdravja, Mateja Rozman, dms
13.00
Industrijska konoplja: od surovine do izdelkov z višjo dodano vrednostjo in nizkim ogljičnim odtisom (potencial konoplje v tehničnih aplikacijah), Zadruga Konopko
16.00
Balkonske rastline, nasadi – oblikovanje medovitih vrtov; osnovna pravila oblikovanja vrtov na terasah, balkonih, okoli hiš, Akademija cvetja, dr. Sabina Šegula
Program se dopolnjuje. Zadnja sprememba: 17. 5. 2022
Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.
NEDELJA, 22. 5. 2022
DEMONSTRACIJSKI ODER
10.30
Glasbeno-plesna točka, OŠ Miklavž na Dravskem polju
11.00
Eko modna revija, OŠ Lava
11.30
Glasbeni nastop: Kopriva ne pozebe, OŠ Gornja Radgona
12.00
Glasbeni nastop: Mat’ potico pečejo, OŠ Mladika
12.30
Odnos do zdravja, OŠ Stražišče pri Kranju
13.00
Fermentirana živila: Modna muha ali resničnost, BARBIO’S d.o.o., mag. Iva Verbnik, univ. dipl. ing. živ. teh.
14.00
Aktiven življenjski slog, ZD Celje, Center za krepitev zdravja, Mateja Rozman, dms
Aktivna starost izboljšuje kvaliteto življenja, Kristian Koželj, Univerza za tretje življenjsko obdobje
DEMONSTRACIJSKA KUHINJA
11.00
Babičina sladica, OŠ Miklavž na Dravskem polju
11.30
Hrana včasih, OŠ Lava
12.00
Delavnica macaron, chef Naser Gashi, LA GANACHE – Francoska slaščičarna in pekarna
PREDAVALNICA L1
11.15
Fermentirana živila: Modna muha ali resničnost, BARBIO’S d.o.o., mag. Iva Verbnik, univ. dipl. ing. živ. teh.
12.15
Aktiven življenjski slog, ZD Celje, Center za krepitev zdravja, Mateja Rozman, dms
13.00
Industrijska konoplja: od surovine do izdelkov z višjo dodano vrednostjo in nizkim ogljičnim odtisom (potencial konoplje v tehničnih aplikacijah), Zadruga Konopko
16.00
Balkonske rastline, nasadi – oblikovanje medovitih vrtov; osnovna pravila oblikovanja vrtov na terasah, balkonih, okoli hiš, Akademija cvetja, dr. Sabina Šegula
Program se dopolnjuje. Zadnja sprememba: 17. 5. 2022
Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.
SOBOTA, 21. 5. 2022
DEMONSTRACIJSKI ODER
09.30
Uporaba okrasnih rastlin (nasadi, dekoracije), Akademija cvetja, dr. Sabina Šegula
10.30
Glasbena potička, OŠ Notranjski odred Cerknica
11.00
Glasbeni nastop: Ajda pleše, OŠ Karla Destovnika – Kajuha
11.30
Razgibaj svoje telo, Gimnazija in SŠ Kočevje
11.45
Zdrav način življenja, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
Aktiven življenjski slog, ZD Celje, Center za krepitev zdravja, Mateja Rozman, dms
od 10.00 do 16 .00
Izmenjevalnica semen in znanja, Ekoci – Eko civilna iniciativa Slovenije
DEMONSTRACIJSKA KUHINJA
10.15
Lokalno in sezonsko, GRM Novo mesto, Center biotehnike in turizma, SŠ za gostinstvo in turizem
10.45
Zdrave palačinke, SŠ Novo mesto, Srednja strojna šola
11.15
Zdrav v nov dan, OŠ Olge Meglič Ptuj
PREDAVALNICA L1
10.00
Vodnik po najpogostejših zdravstvenih težavah, ki jih lahko rešimo v svoji kuhinji, Klepet ob kavi, Jelena Dimitrijević
11.00
Kako starejši postanejo “neprebojni” za viruse?, Klepet ob kavi, Jelena Dimitrijević
12.00
Konoplja za osebne namene (zakonodaja, gojenje, spravilo in pravilna uporaba), Društvo PEST/RN inštitut
13.00
Slovenski čaji in zelišča – nujnost ali tudi čudovita poslovna priložnost (posvet), Ekoci – Eko civilna iniciativa Slovenije
14.00
Starajoča se družba – breme ali priložnost? Kristian Koželj, Univerza za tretje življenjsko obdobje
15.00
Nega in oskrba balkonskih rastlin, Mateja Grobin Hlavaty, Metrob d.o.o.
16.00
Prehranski izdelek skozi oči bolnika s celiakijo, SDC Celje
DVORANA CELJANKA
12.00
Več obrazov starajoče se družbe, Srebrna nit – Združenje za dostojno starost
Program se dopolnjuje. Zadnja sprememba: 9. 5. 2022
Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.
Petek, 8. april 2022
Sejna soba Celjanka
9.00-13.00Plastika ni težava, je rešitev!, Fakulteta za tehnologijo polimerov in GIZ Grozd Plasttehnika
9.00-10.00 Strategija EU o plastiki
9.00-9.20 Policy and trends in the plastics industry in Europe, Ingemar Bühler, Plastics Europe (predavanje bo v angleščini), TBC
9.20-9.40 EU policy and regulatory developments on packaging, Francesca Stevens, The European Organization for Packaging and the Environment (predavanje bo v angleščini), TBC
9.40-10.00 Razprava in mreženje
10.00-11.00Termoplastični materiali in tehnologije
10.00-10.15 Sustainable and future proof – Solutions from ARBURG for efficient plastic processing, Michael Gort, ARBURG GmbH + Co KG (predavanje bo v angleščini)
10.15-10.30 Trends in Poliamides, János Kovács-Gajdács, Grupa Azoty (predavanje bo v angleščini)
10.30-10.45 Nizko-temperaturno neposredno kompavndiranje celuloznih vlaken v PA6, Janez Slapnik, Fakulteta za tehnologijo polimerov
10.45-11.00 Razprava in mreženje
11.00-12.00Kompozitni materiali in tehnologije
11.00-11.15 Predstavitev iniciative za razvoj kompozitnega centra v Sloveniji in strateški cilji na tem področju, dr. Andrej Kržan, SRIP MATPRO
11.15-11.30 Karakterizacija za zagotavljanje kakovosti in optimizacija procesa predelave kompozitnih materialov, Silvester Bolka, Fakulteta za tehnologijo polimerov
11.30-11.45 Recikliranje, Janez Navodnik, GIZ Grozd Plasttehnika
11.45-12.00 Razprava in mreženje
12.00-13.00Elastomerni materiali in tehnologije
12.00-12.15 Rubber injection molding: New approaches in simulation and processing, dr. Roman Kerchbaumer, Polymer Competence Center Leoben (predavanje bo v angleščini)
12.15-12.30 Trendi na področju predelave elastomernih materialov, dr. Rok Prebil, Siliko d.o.o.
12.30-12.45 Reševanje težav v proizvodnji in optimizacija procesov s pomočjo sodobnih karakterizacijskih metod, Silvester Bolka, Fakulteta za tehnologijo polimerov
12.45-13.00 Razprava in mreženje
Moderator dogodka bo dekan Fakultete za tehnologijo polimerov, iz. prof. dr. Blaž Nardin.
*Program se posodablja sproti.
Sreda, 6. april 2022
Sejna soba Celjanka
9.30-14.00Dan varilne tehnike, Društvo za varilno tehniko Krško in Celjski sejem
9.30-9.40 Pozdrav organizatorjev
9.40-10.40 Materiali in varivost
Napredne metode nadzora obločnega varjenja in navarjanja, Aljaž Ščetinec
Zaščitni plini pri varjenju kot orodje za optimizacijo varilnih procesov, Peter Opaka
Mehanski preizkusi TVP zvarnih spojev s pomočjo simuliranih preizkušancev, Gorazd Lojen
Varivost visokotrdnostnih nizkolegiranih konstrukcijskih jekel, Andrej Skumavec
10.50-11.50 Postopki varjenja, avtomatizacija in robotizacija
Lasersko varjenje – postopek in naprave, Klemen Pompe
Daljinsko vodeni robot za vizualni pregled reaktorske glave RPVH, Anže Horžen
Lasersko varjenje zobniških dvojic, Miha Šubic
Razvoj tehnologije varjenja z gnetenjem za izdelavo izmenjevalca toplote iz aluminijeve zlitine 5083, Damjan Klobčar
Navodilo za sanacijo tipičnih napak zvarnih spojev na kontejnerjih, Borut Kolšek
Lasersko varjenje na terenu – prihranek časa in denarja, Primož Repnik
Navarjanje korozijsko odpornega sloja na notranji strani cevovoda, Miha Zevnik
13.10-13.45 Okrogla miza: Razvojni trendi v varilstvu
Press center
11.00-12.00 Novinarska konferenca ob Dnevu varilne tehnike, SKEI
Modra dvorana II
9.00-10.00 Državno prvenstvo varilcev – pisni del, Društvo za varilno tehniko Maribor, Sindikat SKEI Slovenije in Celjski sejem
10.00-11.30 Tekmovanje varilnih tehnologov, Društvo za varilno tehniko Maribor, Sindikat SKEI Slovenije in Celjski sejem
Dvorana E
10.00-14.00 Državno prvenstvo varilcev – praktični del, Društvo za varilno tehniko Maribor, Sindikat SKEI Slovenije in Celjski sejem
Mala kongresna dvorana
16.00-17.00 Razglasitev rezultatov Državnega prvenstva varilcev
17.00-20.00 Družabno srečanje varilcev, Društvo za varilno tehniko Krško, Društvo za varilno tehniko Maribor in Celjski sejem
*Program se posodablja sproti.
SPONZORJI DNEVA VARILNE TEHNIKE
ZLATI SPONZOR
SREBRNI SPONZORJI
BRONASTI SPONZORJI
Dan varilne tehnike
Društvo za varilno tehniko Krško in Celjski sejem
09.30 – 09.40 Pozdrav organizatorjev 09.40 – 10.40 Materiali in varivost Napredne metode nadzora obločnega varjenja in navarjanja, Aljaž Ščetinec Zaščitni plini pri varjenju kot orodje za optimizacijo varilnih procesov, Peter Opaka Mehanski preizkusi TVP zvarnih spojev s pomočjo simuliranih preizkušancev, Gorazd Lojen Varivost visokotrdnostnih nizkolegiranih konstrukcijskih jekel, Andrej Skumavec 10.50 – 11.50 Postopki varjenja, avtomatizacija in robotizacija Lasersko varjenje – postopek in naprave, Klemen Pompe Daljinsko vodeni robot za vizualni pregled reaktorske glave RPVH, Anže Horžen Lasersko varjenje zobniških dvojic, Miha Šubic Razvoj tehnologije varjenja z gnetenjem za izdelavo izmenjevalca toplote iz aluminijeve zlitine 5083, Damjan Klobčar 12.00-13.00 Industrijske aplikacije Predfabrikacijsko varjenje cevnih sklopov, Joško Andrejčič
Navodilo za sanacijo tipičnih napak zvarnih spojev na kontejnerjih, Borut Kolšek
Lasersko varjenje na terenu – prihranek časa in denarja, Primož Repnik
Navarjanje korozijsko odpornega sloja na notranji strani cevovoda, Miha Zevnik
13.10-13.45 Okrogla miza: Razvojni trendi v varilstvu
Dan vzdrževanja – inženirska delavnica vzdrževanja
Fakulteta za strojništvo, UL, Laboratorij za fluidno tehniko (LFT)
12.30 – 12.35 Uvodni pozdrav 12.35 – 12.55 Uvod, pomen sodobnega vzdrževanja, novi programi na UL FS, dr. Franc Majdič, področni urednik IRT3000 in vodja LFT 12.55 – 13.15 Kalibracija kot edini način vzdrževanja merilne tehnike, LOTRIČ Meroslovje, d.o.o., Jure Thaler, direktor R&D 13.15 – 13.35 Sistemi za lastno proizvodnjo dušika in kisika, Omega Air, d.o.o., Igor Škrjanec 13.35 – 13.55 Uporaba tribo plastike v industriji, Hennlich, d.o.o., Klemen Šobak 13.55 – 14.15 Vzdrževanje programske opreme strojev na daljavo, Tipteh, d.o.o., Vladimir Veljković 14.15 Družabno srečanje
Plastika ni težava, je rešitev!
Fakulteta za tehnologijo polimerov in GIZ Grozd Plasttehnika
09.00 – 10.00 Strategija EU o plastiki 09.00 – 09.20 Policy and trends in the plastics industry in Europe, Ingemar Bühler, Plastics Europe (predavanje bo v angleščini), TBC 09.20 – 09.40 EU policy and regulatory developments on packaging, Francesca Stevens, The European Organization for Packaging and the Environment (predavanje bo v angleščini), TBC 09.40 – 10.00 Razprava in mreženje 10.00 – 11.00 Termoplastični materiali in tehnologije 10.00 – 10.15 Sustainable and future proof – Solutions from ARBURG for efficient plastic processing, Michael Gort, ARBURG GmbH + Co KG (predavanje bo v angleščini) 10.15 – 10.30 Trends in Poliamides, János Kovács-Gajdács, Grupa Azoty (predavanje bo v angleščini) 10.30 – 10.45 Nizko-temperaturno neposredno kompavndiranje celuloznih vlaken v PA6, Janez Slapnik, Fakulteta za tehnologijo polimerov 10.45 – 11.00 Razprava in mreženje 11.00 – 12.00 Kompozitni materiali in tehnologije 11.00 – 11.15 Predstavitev iniciative za razvoj kompozitnega centra v Sloveniji in strateški cilji na tem področju, dr. Andrej Kržan, SRIP MATPRO 11.15 – 11.30 Karakterizacija za zagotavljanje kakovosti in optimizacija procesa predelave kompozitnih materialov, Silvester Bolka, Fakulteta za tehnologijo polimerov 11.30 – 11.45 Recikliranje, Janez Navodnik, GIZ Grozd Plasttehnika 11.45 – 12.00 Razprava in mreženje 12.00 – 13.00 Elastomerni materiali in tehnologije 12.00 – 12.15 Rubber injection molding: New approaches in simulation and processing, dr. Roman Kerchbaumer, Polymer Competence Center Leoben (predavanje bo v angleščini) 12.15 – 12.30 Trendi na področju predelave elastomernih materialov, dr. Rok Prebil, Siliko d.o.o. 12.30 – 12.45 Reševanje težav v proizvodnji in optimizacija procesov s pomočjo sodobnih karakterizacijskih metod, Silvester Bolka, Fakulteta za tehnologijo polimerov 12.45 – 13.00 Razprava in mreženje
Moderator dogodka bo dekan Fakultete za tehnologijo polimerov, iz.prof. dr. Blaž Nardin
Dan orodjarstva 2022
TECOS – Razvojni center orodjarstva Slovenije
9.00 – 9.30 Registracija udeležencev ob kavici 9.30 – 9.40 Uvodni pozdrav, Aleš Hančič, direktor Razvojnega centra orodjarstva Slovenije 9.45 – 11.50 Izzivi v pametnih proizvodnih sistemih: Challenges in Smart Production Systems: The Plastics Innovation Center 4.0 as a holistic Approach towards Smart Factory Infrastructures, dr. Pascal Bibow, vodja centra Plastics Innovation Center 4.0 na inštitutu Institute for Plastics Processing (IKV) iz RWTH Aachen University (predavanje bo v angleščini) Javni razpisi iz Načrta za okrevanje in odpornost ter Evropske kohezijske politike, Nina Vrabelj, Gospodarska zbornica Slovenije
Primeri dobrih praks iz industrije Avtomatizirano 3D skeniranje v orodjarstvu, Josip Kos Topomatika (predstavitev bo v hrvaščini) SIJ- eva jekla v orodjarstvu – izbira jekla in aplikacije, Andrej Vrečič, SIJ Metal Ravne Kompetenčni center tovarn prihodnosti – priložnosti za sodelovanje, Dr. Aleksander Zidanšek, Mednarodna podiplomska šola Jožefa Stefana Modeliranje, evalvacija in implementacija tehnologije 3D tiska v izdelavo orodij za avtomobilsko industrijo, Mag. Jan Štucin, SIEVA
Trendi in pomen optimizacije, sodelovalnih delovnih mest pri doseganju globalne konkurenčnosti podjetij
Fakulteta za strojništvo, UM, Laboratorij za načrtovanje proizvodnih sistemov, Laboratorij za simulacije diskretnih sistemov
11.30 – 12.30 Sodelovalna delovna mesta, prihodnost proizvodnih sistemov, Aljaž Javernik, mag. inž. str. 12.30 – 12.55 Diskusija 13.00 – 14.00 Optimizacije proizvodnih sistemov, ključ do globalne konkurenčnosti, dr. Robert Ojsteršek, mag. inž. meh. 14.00 – 14.30 Diskusija
Torek, 5. april 2022
Modra dvorana I
10.00 Otvoritvena slovesnost in podelitev sejemskih priznanj
mag. Robert Otorepec, izvršni direktor Celjskega sejma
Mestna občina Celje
Zdravko Počivalšek, minister za gospodarski razvoj in tehnologijo
13.00 Predstavitev spodbud v okviru Načrta za okrevanje in odpornost, SPIRIT, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo
12:30 – 13:00 Registracija
13:00 – 13.15 Uvodni nagovor: Gregor Umek, MGRT
13:15 – 13:45 Predstavitev aktualnih in prihajajočih ukrepov v okviru Načrta za okrevanje in odpornost:
Ukrepi v okviru Enotne točke za krožno gospodarstvo – Prehod v trajnostne in krožne poslovne modele za MSP in zagonska podjetja
Podpora razvojno-inovacijskim projektom – RRI TRL 6-8 in Demo-pilotni projekti
Podpora projektom na področju investicij
Predstavlja: Irena Meterc, SPIRIT Slovenija
13:45 – 14:00 Predstavitev dobre prakse podjetja AUDAX, d.o.o., Peter Kobal, direktor
15.00 Poslovni forum in individualni sestanki z bolgarskimi podjetji
14.45-15.00 Registracija in kava s prigrizkom
15.00-15.30 Pozdravni nagovori ter predstavitev slovenskega in bolgarskega poslovnega okolja
15.30-16.30 B2B med slovenskimi in bolgarskimi podjetji (15 minutni sestanki)
Na forumu in razgovorih bo sodelovalo 9 podjetij iz Bolgarije, ob prijavi na dogodek pa boste že imeli možnost, da si sami izberete podjetja s katerimi bi želeli imeti bilateralne razgovore.
Sejna soba Celjanka
11.30-14.30 Trendi in pomen optimizacije, sodelovalnih delovnih mest pri doseganju globalne konkurenčnosti podjetij, Fakulteta za strojništvo, UM, Laboratorij za načrtovanje proizvodnih sistemov, Laboratorij za simulacije diskretnih sistemov
11.30-12.30 Sodelovalna delovna mesta, prihodnost proizvodnih sistemov, Aljaž Javernik, mag. inž. str.
12.30-12.55 Diskusija
13.00-14.00 Optimizacije proizvodnih sistemov, ključ do globalne konkurenčnosti, dr. Robert Ojsteršek, mag. inž. meh.
14.00-14.30 Diskusija
*Program se posodablja sproti.
Celjanka
Prijetna, svetla dvorana v velikosti 160 m2, se nahaja v drugem nadstropju, sprejme do 100 oseb v kino postavitvi, opremljena je z LCD projektorjem, platnom in ozvočenjem. Primerna je za organizacijo seminarjev, izobraževanj, delavnic in predstavitev.
V foyerju, ki se nahaja v pritličju kongresnega centra, je nameščen recepcijski pult, ki se lahko uporablja za registracijo in razne sprejeme. V foyerju je tudi točilni pult z vso opremo za druženje ob kozarčku, nastope barmanov in podobno.
Na galeriji Celjanka lahko uredimo prostor za pogostitve, sprejeme, razstave in podobna druženja.
Mala kongresna dvorana
Prostorna dvorana v velikosti 320 m2 v prvem nadstropju sprejme do 220 oseb v kino postavitvi, opremljena je z LCD projektorjem, platnom in ozvočenjem. Primerna je za organizacijo prireditev, kot so konference, predstavitve, izobraževanja in podobno.
Modra dvorana
Je največja dvorana, v velikosti 750 m2 v prvem nadstropju, ki sprejme do 800 oseb v kino postavitvi, 400 oseb pa v banketni postavitvi. Primerna je za večje kongrese, sprejeme, plese, družabne dogodke in podobno. Opremljena je s projektorji za dvojno projekcijo, govorniškim pultom, odrom v velikosti 5×8 m in ozvočenjem. Modro dvorano lahko razdelimo na dve manjši dvorani, vsaka lahko sprejme do 350 oseb.
Za večje dogodke lahko združimo Modro in Malo kongresno dvorano, v tem primeru lahko sprejmemo tudi do 1.000 oseb.
Četrtek, 7. april 2022
Atrij sejmišča
11.00 Dunking Devils show, pod okriljem Daihen Varstroj 12.30
14.00
Modra dvorana I
9.00-14.00Dan orodjarstva 2022, TECOS – Razvojni center orodjarstva Slovenije
9.00-9.30 Registracija udeležencev ob kavici
9.30-9.40 Uvodni pozdrav, Aleš Hančič, direktor Razvojnega centra orodjarstva Slovenije
9.45-11.50 Izzivi v pametnih proizvodnih sistemih: Challenges in Smart Production Systems: The Plastics Innovation Center 4.0 as a holistic Approach towards Smart Factory Infrastructures, dr. Pascal Bibow, vodja centra Plastics Innovation Center 4.0 na inštitutu Institute for Plastics Processing (IKV) iz RWTH Aachen University (predavanje bo v angleščini) Javni razpisi iz Načrta za okrevanje in odpornost ter Evropske kohezijske politike, Nina Vrabelj, Gospodarska zbornica Slovenije
Primeri dobrih praks iz industrije
Avtomatizirano 3D skeniranje v orodjarstvu, Josip Kos Topomatika (predstavitev bo v hrvaščini)
SIJ- eva jekla v orodjarstvu – izbira jekla in aplikacije, Andrej Vrečič, SIJ Metal Ravne
Kompetenčni center tovarn prihodnosti – priložnosti za sodelovanje, Dr. Aleksander Zidanšek, Mednarodna podiplomska šola Jožefa Stefana
Modeliranje, evalvacija in implementacija tehnologije 3D tiska v izdelavo orodij za avtomobilsko industrijo, Mag. Jan Štucin, SIEVA
11.50-12.00 Odmor
12.00-14.00 Reševanje zapletenih primerov polimernih izdelkov s pomočjo kontradeformacij orodja, Mag. Andrej Glojek, TECOS
Dobre prakse in izzivi prihodnosti, Boštjan Dokl Menih, Gorenje Orodjarna
Primeri dobrih praks z najsodobnejšimi stroji za odrezavanje, Sabin Zukić, Makino
Smernice razvoja in inovacij pri odrezovalnih procesih, dr. Franci Pušavec, Fakulteta za strojništvo, UL
Nadgradnja starejših strojev za ekstrudiranje na standard Industrije 4.0, dr. Iztok Švab, Isokon
Napredne metodologije pri reševanju konstrukcijskih in tehnoloških izzivov na področju polimernih zobniških sistemov v podjetju Podkrižnik d.o.o., Matija Hriberšek, Podkrižnik
14.00-15.00 Priložnost za kosilo (standing buffet) ter B2B srečanje udeležencev s spremljajočim mini sejmom orodjarstva z gostujočimi podjetji
Sejna soba Celjanka
12.30-14.30 Dan vzdrževanja – inženirska delavnica vzdrževanja, Fakulteta za strojništvo, UL, Laboratorij za fluidno tehniko (LFT)
12.30-12.35 Uvodni pozdrav
12.35-12.55 Uvod, pomen sodobnega vzdrževanja, novi programi na UL FS, dr. Franc Majdič, področni urednik IRT3000 in vodja LFT
12.55-13.15 Kalibracija kot edini način vzdrževanja merilne tehnike, LOTRIČ Meroslovje, d.o.o., Primož Hafner
13.15-13.35 Sistemi za lastno proizvodnjo dušika in kisika, Omega Air, d.o.o., Igor Škrjanec
13.35-13.55 Uporaba tribo plastike v industriji, Hennlich, d.o.o., Klemen Šobak
10.00–14.00: OSREDNJA TEMA: DOBRA ČEBELARSKA PRAKSA
Priprava rezervnih družin v pozno poletnem obdobju
Marija Sivec
Vzreja rodovniških matic v plemenilni postaji Lučka Bela
Tomaž Lesnjak
Vpliv prekinitve zaleganja na obvladovanje varoj
Dr. Lucija Žvokelj
Priprava čebel za izkoriščanje zgodnjih paš
Irma Petelin
Priprava čebel za izkoriščanje paš čez celo leto s poudarkom na preprečevanju rojenja
Jure Justinek
Uspešno zatiranje varoj na ekološki način
Franko Dolgan
Moja tehnologija čebelarjenja za višjo kakovost čebeljih pridelkov
Mitja Smrdel
Sobota, 12. marec
10.00–10.30: ODPRTJE POSVETOVANJA IN POZDRAVNI NAGOVORI
10.30–14.00 OSREDNJA TEMA: Vpliv klimatskih sprememb na čebelarjenje
Podnebje in njegova spremenljivost – Gal Oblišar
Vpliv podnebnih sprememb :
– na vire medenje – Aleš Bozovičar
– na tehnologijo – prof. dr. Janko Božič in Simon Golob
– na prehrano čebel – dr. Maja Smodiš Škerl
– na čebelje pridelke – dr. Andreja Kandolf Borovšak
– na vzrejo matic – dr. Peter Kozmus
– na zdravstveno varstvo čebel – dr. Metka Pislak Ocepek
– sajenje medovitih rastlin – prof. dr. Janko Božič
– dobra praksa ČD pri sajenju medovitih rastlin – Matjaž Levičar
– dobre prakse sajena medovitih rastlin iz lokalnih okolišev – Gačnik Janez
Cenik vstopnic ApiSlovenija 2022
CENIK VSTOPNIC APISLOVENIJA 2022
Vrsta vstopnice
Cena v €
Vstopnica odrasli ApiSlovenija z zbornikom
10,00
APIS najavljene skupine (več kot 20 oseb) z zbornikom
8,00
PRIDOBITE BREZPLAČNO VSTOPNICO
3.000 VSTOPNIC ZA 1.500 PAROV, KI SE KMALU POROČIJO
Kako do brezplačne vstopnice?
Celjski sejem bo prvim 1.500 parom, ki se bodo prijavili, podelil brezplačni vstopnici za Sejem POMP-oznih dogodkov, kjer bo velik del razstavnega programa namenjen vsemu, kar potrebujete za organizacijo poroke. Bodoči mladoporočenci pohitite in izpolnite spodnji obrazec!
Atrium
Madžarski razstavljavci:
Teqball International Kft.
Sport For Fun Kft.
Hungarian National Pavillion
Ministrstva:
Sodelujoče ministrske institucije:
D pavilion
Madžarski razstavljavci:
Absorice Hungary Kft.
Adalékmentesen Kft.
Air-Filter Kft.
F&R Partner Kft.
Florin Zrt.
Frulity Kft.
Kuube Hungary Kft.
GOF Hungary Kft.
Harsányi Pincészet
Hetech Trend Kft.
Genevation Aircraft Kft.
Magnus Aircraft Zrt.
MKIK Magyar-Szlovén Tagozat
Nádudvari Élelmiszer Kft.
Naturtex Gyapjú- és Tollfeldolgozó Kft.
Nébar Kft.
Netlife Robotics Kft.
Nobilis Első Hazai Zrt.
Proworx Digital Kft.
Rovitex Homedeco Kft.
S-Babee Kft.
SKC-Consulting Kft.
Solvelectric Technologies Kft.
Stylist-Jewels Kft. (ZEMA)
V4Roll Sportszergyártó Kft.
VIAPLANT Design Kft.
Vita Stilo Hungary Kft.
WebGarden Kft.
VSE DNI V DVORANI C
Kolikokrat na sezono se vprašaša, kje se kvalitetno lovi ribe? Skozi vse tri dni sejma bo predstavitev preko 20 trenutno najbolj aktualnih destinacij za krapolov, muharjenje, vijačenje in beličarjenje v Sloveniji, dostopnih vsem ribičem.
NEDELJA, 15. 3. 2020
Predavalnica v dvorani C1
11.00 Ribiški turizem, Stane Omerzu, Center za promocijo in pospeševanje športnega ribolova in ribiškega turizma
12.00 Morski ribolov na Jadranu in morjih sveta – rekreativni in tekmovalni ribolov na morju, Bojan Šalamon, Športno ribiško društvo za morski ribolova Aero Celje
13.00 Prikaz vezave umetnih muh, Martin Šircelj
14.00 Predstavitev različnih tekmovalnih in ostalih palic. Predstavitev hrane Timar, Mitja Kmetec, Som d. o. o.
VSE DNI V DVORANI C
Kolikokrat na sezono se vprašaša, kje se kvalitetno lovi ribe? Skozi vse tri dni sejma bo predstavitev preko 20 trenutno najbolj aktualnih destinacij za krapolov, muharjenje, vijačenje in beličarjenje v Sloveniji, dostopnih vsem ribičem.
SOBOTA, 14. 3. 2020
Predavalnica v dvorani C1
10.00 Prikaz vezave umetnih muh, Martin Šircelj
11.00 Akvaristika, Stane Omerzu, Center za promocijo in pospeševanje športnega ribolova in ribiškega turizma
12.00 Morski ribolov na Jadranu in morjih sveta – rekreativni in tekmovalni ribolov na morju, Bojan Šalamon, Športno ribiško društvo za morski ribolova Aero Celje
13.00 Predstavitev različnih tekmovalnih in ostalih palic. Predstavitev hrane Timar, Mitja Kmetec, Som d. o. o.
VEZALNI KOTIČEK V DVORANI C
10.00 – 12.00 Luka Pesjak in Peter Šircelj
12.00 – 14.00 Tomaž Modic in Karlo Furlan
16.00 – 18.00 Blaž Rožej
Program se dopolnjuje. Zadnja sprememba: 6. 3. 2020
Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.
VSE DNI V DVORANI C
Kolikokrat na sezono se vprašaša, kje se kvalitetno lovi ribe? Skozi vse tri dni sejma bo predstavitev preko 20 trenutno najbolj aktualnih destinacij za krapolov, muharjenje, vijačenje in beličarjenje v Sloveniji, dostopnih vsem ribičem.
PETEK, 13. 3. 2020
Predavalnica v dvorani C1
Predstavitev hrane Timar in ribiške palice -13m, Mitja Kmetec
11.00 Prikaz vezave umetnih muh, Martin Šircelj
12.00 Morski ribolov na Jadranu in morjih sveta – rekreativni in tekmovalni ribolov na morju, Bojan Šalamon, Športno ribiško društvo za morski ribolova Aero Celje
14.00 Predstavitev različnih tekmovalnih in ostalih palic. Predstavitev hrane Timar, Mitja Kmetec, Som d. o. o.
15.00 Lov na veliko ribo – Big Gain, Bojan Cestar
16.00 Kako prihraniti čas pri upravljanju ribiške družine – uporaba v praksi, Boštjan Lipnik, ribiskekarte.si in Matej Šparovec, RD Radovljica
Mala kongresna dvorana
17.00 – 19.00 Klimatske spremembe in vpliv na ribe in ribiško upravljanje, Ribiška zveza Slovenije
NEDELJA 15. 3. 2020
Moderira DJ
Keune pričeske
11.00
Žiga Zorman
10:00
Urška Šulak
11.15
Pozdrav in uvodni ples Prostyle
11.45
De Liri
12.00
Ali sta izbrala pravega fotografa? – Boštjan Jamšek
12.15
predstavitev glasbenikov 2
12.30
Vse kar morate vedeti o poročnem videu – Sabina Brdnik, Miha Martini, Produkcija Pandora
13.30
CREATIVO.SI – klavir + violina – Tadeja LH
12:30
Urška Šulak
13.45
Kaj naj počnejo svatje, medtem ko sta vidva na fotografiranju? – Boštjan Zrimšek, Fotoprikolica
14.15
David Hoyos – DJ D’Rumba
14.30
Izbira glasbe za civilni in cerkveni poročni obred – creativo.si
15.00
De Liri
15.15
15:00
Urška Šulak
15.45
Plesa šola Prostyle
16.00
Katja in Simon Avbar
16.30
CREATIVO.SI – klavir + violina – Tadeja LH
17.00
Zaključek programa
Program: POROČNI FORUM
Moderira DJ
Keune pričeske
SOBOTA 14. 3. 2020
11.00
Pozdrav in uvodni ples – Prostyle
10:00
Urška Šulak
11.15
Vse kar morate vedeti o poročnem videu – Sabina Brdnik, Miha Martini, Produkcija Pandora
11.45
Sestre Lamprečnik (1)
12.00
Ali sta izbrala pravega fotografa? – Boštjan Jamšek
12.15
Vokalna skupina Sonus
12.30
Kaj naj počnejo svatje, medtem ko sta vidva na fotografiranju? – Boštjan Zrimšek, Fotoprikolica
13.30
Zasedba Krajnci (1)
12:30
Urška Šulak
13.45
Kako organizirati poroko za 4000 eur? – creativo.si
14.15
Mathias Ujčič
14.30
Pozdrav in uvodni ples – Prostyle
15.00
Zasedba Krajnci (2)
15.15
De Liri
15:00
Urška Šulak
15.45
Vokalna skupina Sonus (2)
16.00
Sestre Lamprečnik (2)
16.30
Zaključek programa
Inženirska delavnica vzdrževanja
bo potekala v okviru TEROTECH, v četrtek, 02. 04. 2020 od 11 h do 13 h v dvorani Celjanka.
Program:
11.00 – 11.05 – Uvodne besede: dr. Franc Majdič, IRT in UL-FS-LFT
11.05 – 11.25
Energetska učinkovitost podjetja v povezavi z vzdrževanjem
Jani Uranič, vodja vzdrževanja in energetike Xella porobeton SI, d.o.o.
11.25 – 11.45
Ali so vsa hidravlična olja HLP (HM) primerljiva?
Dr. Milan Kambič, tehnični direktor OLMA d.o.o.
11.45 – 12.05
Vzdrževanje kompresorskih postaj in priprava zraka
Gregor Ostronič, vodja servisa, OMEGA AIR d.o.o.,
12.05 – 12.25
Izbira strategije vzdrževanja
Saša Ciglar, spec. MTV, Goričane d.d.
12.30 – 13.00 OKROGLA MIZA
Vsi skupaj, vodi Majdič
MATERIALI IN KOMPONENTE
Termoplastični granulati
Surovine, dodatki in pomožni materiali
Napredni materiali
Polizdelki
Smole, premazi in lepila, epoksiji in inkapsulanti
VARJENJE IN REZANJE
Varilni stroji, rezalni stroji in stroji za spajkanje
Osnovni, dodatni in pomožni material za varjenje in spajkanje, materiali in orodja
Varnostna oprema in zaščita
Tehnični plini in skladiščna oprema
Certifikacija, zagotavljanje in kontrola kakovosti
ORODJARSTVO IN STROJEGRADNJA (FORMA TOOL)
Obdelovalni centri, rezkalni in vrtalni stroji
Stružni stroji, stružnice in stružni centri
Brusilni stroji
Strojna orodja za preoblikovanje
Strojna orodja za rezanje
Strojna orodja za jedkanje
Stroji za brizganje plastičnih mas
Mlini za plastiko
Oprema in orodja za predelavo plastičnih mas
Raziglevanje in posnemanje robov
Vrtalni stroji in stroji za lepanje
Druga strojna orodja in stroji
Komponente, deli in dodatna oprema
Industrijska programska oprema in inžiniring
Hladila in maziva
Mikroobdelava
Metrologija, kontrola in testiranje
Zagotavljanje, preverjanje in kontrola kakovosti
Varnostna oprema in zaščita
Upravljanje in vzdrževanje obrata
Spoštovani!
Ogledujete si lanskoletno vsebino sejma Poroka. V kolikor želite dostopati do aktualne strani
Dogodek poteka v Modri dvorani I v upravni stavbi Celjskega sejma.
10:00–10:15
Danilo Anton Ranc, MGRT, DL
Ukrepi MGRT – Direktorata za lesarstvo v lesni industriji
Predelava lesa v Sloveniji je ključna za gospodarsko rast, povečanje konkurenčnosti in zaposljivost. S spodbudami in sofinanciranjem projektov, skrbimo za širitev proizvodnih programov, modernizacijo proizvodnje in povečanje uporabe lesa.
10:15-10.30
Stanislav Robnik, ŠC SG
V povezovanju in sodelovanju se kažejo dobri rezultati
Sodelovanje med gospodarstvom in izobraževalnim sistemom je nujno potrebno le tako lahko mladim podamo znanje, ki ga bodo potrebovali. Pomembno je, da osvojijo praktično znanje, pridobijo sposobnosti komuniciranja in reševanja problemov ter odgovornega ravnanja v delovnem okolju.
10:30-10:45
Franc Pohleven, UL BF
Z novimi tehnologijami obdelave lesa in zelenim javnim naročanjem v boju proti podnebnim spremembam
Širok spekter uporabe lesa v gradbeništvu, kemiji, farmaciji in kot visokotehnološki izdelki nam omogoča zamenjavo okoljsko manj sprejemljivih materialov. Tako lahko poskrbimo za energetsko varčno in okolju prijazno gospodarstvo. Z oblikovanjem uredb in zakonov bi morali spodbuditi državljane k večji uporabi lesa.
10:45-11:00
Milan Šernek, UL BF
Sodobni trendi za zmanjšanje negativnih vplivov na okolje na področju lepil in lepljenja lesa
Raziskave in proučevanje materialov med proizvodnjo lepljenih elementov temelji na možnostih nadomestitve zdravju in okolju škodljivih snovi v lepilih. Razvijajo se tudi metode, ki ne vključujejo lepila, vendar je uporaba takšnih izdelkov običajno omejena.
11:00-11:15
Sergej Medved, UL BF
Lesni ploščni kompoziti v luči trajnostnega in ekološkega razvoja
Vse preveč surovine ostane nepredelane oz. se uporablja za pridobivanje energije. Za trajnostni in ekološki razvoj je možno poskrbeti s predelavo ostankov lesne industrije in manj kvalitetnega lesa v ploščne kompozite, ki jih bomo uporabljali še desetletja.
11:15-11:30
Gregor Ledinek in Franc Waldhuber, Ledinek Engineering d.o.o.
Sodobni lesnoobdelovalni stroji in njihov vpliv na ekonomičnost proizvodnje
Inovativnost, moč in vzdržljivost strojev so ključni dejavniki, ki omogočajo nove možnosti na področju tehnike obdelave ter predelave lesa v svetu. Raziskave in razvoj pripomoreta k energetski učinkovitosti strojev ter ekonomičnosti proizvodnje visokotehnoloških lesnih izdelkov.
11:30-11:45
Bruno Dujić
Gradnja z lesom
Razvoj novih tehnologij obdelave lesa in energetska kriza sta glavna dejavnika za uporabo lesa kot gradbenega materiala. Okolja, ki so znala izkoristiti potencial lesa, so kljub izjemno nenaklonjenemu odnosu gradbeništva do uporabe lesa, celo povečevala proizvodnjo lesenih objektov.
11:45-13:00
Velislav Žvipelj, SRRS
Strokovna diskusija v sodelovanju z GZS – Združenjem lesne in pohištvene industrije, razprava in vprašanja udeležencev ter zaključki.
Udeležba na dogodku je BREZPLAČNA, potrebna je zgolj prijava na: [email protected]
Okrogla miza
Od ideje do montaže – poenostavitev procesov v manjšem lesarskem podjetju.
Dogodek poteka od 12.00 do 14.00 v Modri dvorani II v upravni stavbi Celjskega sejma.
Govorniki:
dr. Jože Kropivšek, Biotehniška fakulteta, Oddelek za lesarstvo
Aleš Malnarič, univ. dipl. ing. les., Šolski center Škofja Loka, Srednja šola za lesarstvo
Dejan Cartl, Arhivis, d.o.o., IMOS AG
Elvis Bassanese, univ. dipl. ing. el., Totus, d.o.o.
Tomaž Tajhmajster, univ. dipl. gosp. ing., Tomaž Tajhmajster, s.p.
Moderator, Aleš Malnarič
Vsebina okrogle mize:
Se vsakodnevno srečujete z zastoji v proizvodnji, prekoračujete dogovorjene dobavne roke, vam zmanjka materiala za izdelavo, se srečujete z nepopolno dokumentacijo, vas monterji kličejo z montaže …?
Praktične rešitve za mnoge izzive boste našli na okrogli mizi »Od ideje do montaže – poenostavitev procesov v manjšem lesarskem podjetju«, ki bo namenjena manjšim lesarskim podjetjem. Prikazane bodo rešitve za obvladovanje ključnih procesov v podjetju in praktični primeri iz prakse. Na okrogli mizi bodo sodelovali strokovnjaki s tega področja, ki bodo s svojim znanjem pomagali odgovoriti na izzive, s katerimi se manjša podjetja vsakodnevno ukvarjajo in pri tem izgubljajo dragocen čas in denar.
Dogodek organizirajo Biotehniška fakulteta – Oddelek za lesarstvo, Šolski center Škofja Loka – Srednja šola za lesarstvo in Celjski sejem v sodelovanju z Arhivis, d.o.o., Totus, d.o.o. in Tomaž Tajhmajster, s.p.
Udeležba na dogodku je BREZPLAČNA, potrebna je zgolj prijava na: [email protected]
Sklop VRT:
GLAVNA TEMA: PERMAKULTURNI VRT
Samooskrba (nasveti za izboljšanje samooskrbe, Sanja Lončar – Zavod za celostno samooskrbo)
Trendi urbanega vrtnarjenja (Hidroponika …)
Do žuželk prijazni vrtovi
Aplikacije za vrtnarjenje
Načrtovanja vrta
Delavnice z Metko Ternjak Gomboc
METROBOVE SVETOVALNICE
———-
Sklop KROŽNO GOSPODARSTVO:
GLAVNA TEMA: KOMPOSTIRANJE
Vpliv podnebnih sprememb na vrtnarjenje (Irena Rotar)
———–
Sklop FLORISTIKA:
GLAVNA TEMA: RASTLINE, KI IZBOLJŠUJEJO ZRAK
Balkonsko cvetje
Načrtovanje okrasnega vrtan
novi trendi pri zasaditvah obhišnih vrtov
zelena džungla doma – trendi sobnih rastlin v domu
Cvetličarski trendi – demonstracije izdelave šopkov in aranžmajev v izvedbi vrhunskih slovenskih cvetličarjev
———–
Sklop AKVARISTIKA in TERARISTIKA:
GLAVNA TEMA: IZBOR AKVARIJA
Trendi v akvaristiki in teraristiki
Čiščenje akvarijev
Vzdrževanje rastlin v akvariju
Sistemi za odvod dimnih plinov
Dimniški cevni sistem in oprema
Dimniki in oprema
Priprava vode
Priprava vode za ogrevanje in tehnološko paro
Priprava vode za hladilno in prezračevalno (klima) tehniko
Cevni sistemi
Cevi, cevne povezave za vodo za ogrevanje in tehnološko paro iz plastičnih materialov, bakra in jekla
Cevi, cevne povezave za tako ogrevanje – hlajenje iz plastičnih materialov, bakra, nerjavečega jekla in mešanih (povezanih materialov
Cevi, cevne povezave za plinske napeljave iz plastičnih materialov, bakra, nerjavečega jekla in mešanih (povezanih) materialov
Cevi, cevne povezave za hladilno tehniko iz plastičnih materialov, bakra, nerjavečega jekla in mešanih (povezanih) materialov
Cevni sistemi za ogrevanja, tehnološko paro, plin in kovine in nekovine, notranja silkulacija
Cevne povezave, oprema za cevne povezave
Cevni sistemi iz gume in cevne povezave za cevne sisteme iz gume
Zaščitne cevi
Valovite cevi
Fitingi za vodo za ogrevanje in tehnološko paro iz različnih materialov
Fitingi za talno ogrevanje, hlajenje iz različnih materialov
Fitingi za plinske inštalacije
Fitingi za hladilno tehnologijo
Polproizvodi
Cevi in polproizvodi iz aluminija
Cevi in polproizvodi iz plemenitega jekla
Cevi in polproizvodi iz bakra
Cevi in polproizvodi iz medenine
Kovinski profili
Nekovinski polproizvodi
Dušilci, tesnilni materiali, cevni prehodi
Protipožarna zaščita za cevne sisteme
Zračna in toplotna dušilna oprema in izdelki
Termilni materiali
Cevni prehodi
Postaje, razdelilci
Solarne postaje, razdelilniki ogrevanih krog
Toplotne postaje toplotnih prenosnikov
Armature za ogrevanje, tehnološko paro, tehnološko vodo in gasilne sisteme
Armature za regulacijo ogrevanih tal
Armature za ogrevalne sisteme
Armature za sistem tehnološke pare
Armature za regulacijo tlaka v ogrevalnih sistemih
Mešalne armature
Plinske armature
Armature za oljno kurjavo
Armature za požarno zašito
Kovinske armature
Izravnalne armature
Izpustne armature
Črpalke, raztezne posode
Črpalke za ogrevalne sisteme
Črpalke za sistem tehnološke pare
Črpalke za napajalno vodo
Črpalke za odvodnjavanje
Črpalna oprema
Posebne črpalke
Različne posode
Izobraževanje in borza poklicev
Izobraževanje
Potrebe po kadrovski strukturi v energetiki v prihodnjem
Možnosti šolskega/izobraževalnega sistema
Podelitev štipendij
Borza kadrov
Financiranje, pogodbeništvo v energetiki, trgovanje
Banke (SID, Eko sklad, komercialne, …)
Finančni razpisi za področje energetike ( domači, EU )
Trgovanje z električno energijo, toplotno energijo, belimi certifikati, CO2 kuponi
Pogodbeništvo
Odpadki v energetiki in ravnanje z njimi
Odvoz, skladiščenje in predelava
E- mobilnost in ostala alternativna goriva v prometu
Vozila na alternativna goriva (elektrika, utekočinjen naftni plin, stisnjen zemeljski plin, vodik, gorivne celice)
Polnilne postaje
E-mobilnost in energetika
Pametna mesta
Oprema za delavnice, skladišča, servisna vozila in oprema za servisna vozila
Oprema za delavnice in skladiščne prostore
Servisna vozila
Oprema za servisna vozila
Orodja, stroji, pritrdilni in pomožni material
Orodja
Orodja in stroji za cevne inštalacije
Orodja in stroji za obdelavo pločevine
Pritrdilni material
Pomožni material
Zaščitna oblačila
Združenja, inštitucije, založništva, storitve
SZE, združenja, zbornice, energetska, obrtna, gospodarska združenja, mešane (nem/slo) zbornice, veleposlaništva, društva, Inštitut Jožef Štefan, Milan Vidmar, ….
Inštituti za certificiranje (SIQ, TUV,… )
Strokovni založniki
Storitve za energetsko branžo (upravljanje energetskih objektov, zgradb, stanovanjskih objektov, pregledi, vzdrževanje, servisiranje, čiščenje prezračevalnih sistemov, storitve interneta … vse za področje energetike, klimatizacije in prezračevanja )
Organizatorji simpozijev, konferenc s področja električne in toplotne energije
Storitve odvoza in skladiščenja odpadkov/ostankov pri zgorevanju, čiščenju
Dimnikarske storitve
Izobraževalne inštitucije (srednje šole, fakultete … )
Ministrstvo ( infrastrukturno, gospodarsko, okolje in prostor )
Start-up podjetja, produkti
Arhitekti, gradbeniki
Software, hardware
Software za ogrevalno, prezračevalno in klima tehniko
Software za avtomatizacijo zgradb in upravljanje sistemov
Software za načrtovanje energetskih sistemov
Software za komercialno problematiko
Software za prodajno problematiko
3D tiskalniki
Merilne naprave in naprave za preizkušanje/kontrolo
Prenosne merilne naprave
Prenosne naprave za preizkušanje, nadzor, testirne naprave
Inšpekcijske kontrolne naprave
Povezljivost in avtomatizacija (sistemov, zgradb, prostorov, …)
Upravljanje zgradb, avtomatizacijski sistemi za zgradbe, objekte
Energijski management, kontroling
Hišna avtomatizacija, smart home
Bus – sistemi
Upravljalci, prikazovalniki za objekte, prostor in zgradbe
Proizvodi za kabliranje, povezovanje, stikalne omare za objekte, sisteme, avtomatizacijo zgradb
Merilna upravljavska in regulacijska tehnika
Regulacija zgorevanje in ogrevanja
Regulacija hlajenja
Regulacija klime in prezračevanja
Regulacijske naprave, postroji
Merilne naprave
Električni pogoni
Senzorji, polnilci
Števci, podatkovne naprave
Nadzorne naprave
Prezračevanje
Ventilatorji
Zračni filtri
Cevovodi, cevi, kanali
Zračne lopute
Protipožarne lopute, ventili
Protidimne lopute, ventili
Regulatorji zračnega pretoka
Metalne raztezne omare
Dušilci zraka
Oprema za zračne sisteme
Industrijsko prezračevanje
Oprema za prezračevanje prostorov in sistemov
Centralni prezračevalni postroji
Decentralni prezračevalni postroji
Prezračevanje bivalnih prostorov
Prezračevanje kuhinj
Proizvajalci toplega zraka
Specialni postroji za prezračevanje prostorov
Sistemi za pridobivanje povratne toplote iz prezračevalnih naprav
Celostni prezračevalni sistemi za prostore za različne namene
Prosti prezračevalni sistemi
Klimatski sistemi za Geotermijo in atmosferske izvore energije
Komponente za prezračevalne sisteme
Klimatska tehnika
Prostorski prenosniki, konvektorji
Naprave za prostorsko klimatizacijo
Toplotno-hladilni prenosniki za prostorsko klimo
Vlažilci zraka
Čistilci zraka
Gradbeni elementi za ogrevanje, hlajenje zgradb
Hladilna tehnika
Oprema za hlajenje, hladilni sistemi
Stroji/aparati za hlajenje
Komponente za sisteme za hlajenje
Prenosniki toplote
Grelna telesa in oprema
Površinsko ogrevanje in oprema
Plinska grelna telesa
Izmenjevalci toplote
URE, OVE in hranilniki
Solarna tehnika – oprema in sistemi
Fotovoltaika – oprema in sistemi
Geotermalna energija – oprema in sistemi
Vetrna energija – oprema in sistemi
Biomasa
Bioplin
Male hidroelektrarne – energija vode – oprema in sistemi
Predstavitev projektov URE v industriji in drugih objektih
Proizvodi, oprema in sistemi za izvedbo URE projektov
Termični hranilniki in oprema
Baterijski hranilniki
Kemični energijski hranilnik
Proizvodi za ogrevanje in tehnološko paro
Kotli za ogrevanje, olje/plini
Kotli za proizvodnjo tehnološke pare, olje, plini
Kotli za ogrevanje in tehnološko paro na trda goriva
Kotli za posebne namene
Kotlarska oprema
Oljni gorilniki in oprema
Plinski gorilniki in oprema
Gorilniki ne več vrst energentov
Bioplini
Plinski grelniki vode
Toplotne črpalke
Soproizvodnja toplotne in električne energije
Tehnologija gorilnih celic
Električni grelniki
Električni ogrevalni sistemi-oprema
Oljni rezervoarji in oprema
Rezervoarji za utekočinjen plin
Peleti in skladiščenje peletov
Skladiščenje trdih energentov
Peči in oprem za centralno ogrevanje
Peči in oprema za ogrevanje posameznih bivalnih prostorov
– pritrdilna tehnika (kotniki, vijaki, zidni vložki,
vezne plošcice)
– laki in lepila
Katalog še trenutno ni na voljo!
Bodite obveščeni pravočasno, prijavite se na e-novice!
Progam še trenutno ni na voljo!
Bodite obveščeni pravočasno, prijavite se na e-novice!
Sobota, 11. maj
Atrij sejmišča
10.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto 14.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto
15.00 Šoferske mačke vs. obiskovalci, tekmovanje kotaljenja gum, manevriranje med ovirami
16.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto
Poligon minimoto
10.00-11.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
12.00-13.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
14.00-15.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
16.00-17.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
Pestro dogajanje skozi dan
Testne vožnje z MAN-ovim dostavnikom (ob dvorani K), prijave – razstavni prostor MAN TRUCK & BUS SLOVENIJA d.o.o.na zunanjem prostoru
Testne vožnje z električnimi motornimi kolesi (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor ULBI d.o.o. v dvorani D
Testne vožnje z električnimi skiroji (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor GFK d.o.o. v dvorani D
Show Custom-made motorjev (dvorana D)
Dvorana L, razstavni prostor Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko Celje
Predstavitev in praktični prikaz poklicev avtoserviser, avtokaroserist, avtoservisni tehnik in logistični tehnik
11.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
13.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
15.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
17.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
ČETRTEK, 9. maj
Atrij sejmišča
11.00Otvoritvena slovesnost z izvedbo Quad freestyle showa (otvoritev bo zaradi slabega vremena prestavljena v dvorano L)
15.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto
16.00 Šoferske mačke vs. obiskovalci, tekmovanje kotaljenja gum, manevriranje med ovirami
Mala kongresna dvorana in zunanji prostor pred upravno stavbo
9.30-17.30Dan avtovlek, Sekcija avtoserviserjev pri OZS
Mala kongresna dvorana
9.30- 9.50 Otvoritev in pozdrav
Miran Andrejek, predsednik sekcije avtoserviserjev
Franci Vesel, državni sekretar za malo gospodarstvo v Vladi RS
Igor Pipan, sekretar sekcije avtoserviserjev
9.50-11.00 Pravila s področja vozil, voznikov, varnosti in infrastrukture
Bogdan Potokar, Marjan Nahtigal, Ministrstvo za infrastrukturo, sektor za cestni promet in logistiko. Stane Kreča, sekcija avtoserviserjev
Zunanji prostor pred upravno stavbo
11.00-12.30 Praktični prikaz – oprema, oznake, pritrjevanje, dimenzije in največja dovoljena masa, reševanje iz vozila, kako ravnati s poškodovanim vozilom in kako ravnati z električnim vozilom. Stane Kreča, Sabina Markelj, sekcija avtoserviserjev, OZS, PP Celje, PGD Zreče, SB Celje
Mala kongresna dvorana
14.00-15.30 Vloga in pomen policije, Elvis Herbaj, Policijska postaja Celje
Pristojnosti in vloga gasilcev, Primož Ternik, Gasilska zveza Slovenije
Zunanji prostor pred upravno stavbo
16.00-17.30 Praktični prikaz – oprema, oznake, pritrjevanje, dimenzije in največja dovoljena masa, reševanje iz vozila, kako ravnati s poškodovanim vozilom in kako ravnati z električnim vozilom Stane Kreča, Sabina Markelj, sekcija avtoserviserjev, OZS, PP Celje, PGD Zreče, SB Celje
Dvorana L, razstavni prostor revije Transport & Logistika
12.00Slovesna razglasitev Slovensko gospodarsko vozilo leta 2019, Revija Transport & Logistika s soorganizatorjem revijo Mehanik in voznik
Sejna soba Celjanka
13.00-15.00 Strokovni posvet o aktualni problematiki cestnega prevoza blaga in potnikov,
Sekcija za promet pri OZS in Združenje za promet pri GZS
13.05 Pozdravni nagovor:
– Peter Pišek, predsednik Sekcije za promet pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije
– Milan Slokar, predsednik Sekcije za prevoz blaga pri Gospodarski zbornici Slovenije
– Rudi Medved, minister Ministrstva za javno upravo RS
13.20 Kratka predstavitev problematike in razprava
– Pomanjkanje voznikov in dolgotrajni postopki pridobitve delovnih dovoljenj in razprava
13.45 Kratka predstavitev problematike in razprava
– Dolge čakalne dobe tovornih vozil in avtobusov na mejnih prehodih
14.05 Kratka predstavitev problematike in razprava
– Razvoj intermodalnih logističnih centrov, malih logističnih centrov in varovanih parkirišč
14.25 Kratka predstavitev problematike in razprava
– Uvrstitev cestnega transporta in logistike kot strateške gospodarske panoge
14.45 Zaključek in izjava za medije
– Pogostitev
Pestro dogajanje skozi dan
Testne vožnje z MAN-ovim dostavnikom (ob dvorani K), prijave – razstavni prostor MAN TRUCK & BUS SLOVENIJA d.o.o.na zunanjem prostoru
Testne vožnje z električnimi motornimi kolesi (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor ULBI d.o.o. v dvorani D
Testne vožnje z električnimi skiroji (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor GFK d.o.o. v dvorani D
Show Custom-made motorjev (dvorana D)
Dvorana L, razstavni prostor Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko Celje
Predstavitev in praktični prikaz poklicev avtoserviser, avtokaroserist, avtoservisni tehnik in logistični tehnik
11.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
13.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
15.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
17.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
Sejna soba E2
Sejna soba z omizjem za 20 oseb se nahaja v prvem nadstropju, opremljena je z LCD projektorjem in platnom. Primerna je za seje, delavnice, tečaje.
Sejna soba E1
Majhna sejna soba z okroglim omizjem za 8 oseb, se nahaja v prvem nadstropju, primerna je za sestanke, masko, garderobo.
Galerija Celjanke
Na galeriji Celjanka lahko uredimo prostor za pogostitve, sprejeme, razstave in podobna druženja.
Foyer Celjanke
V foyerju, ki se nahaja v pritličju kongresnega centra, je nameščen recepcijski pult, ki se lahko uporablja za registracijo in razne sprejeme. V foyerju je tudi točilni pult z vso opremo za druženje ob kozarčku, nastope barmanov in podobno.
Galerija E
Prostoren in arhitekturno zanimiv prostor pred Modro dvorano in Malo kongresno dvorano, primeren za spremljevalne prireditve, kot so pogostitve, predstavitve sponzorjev, registracija udeležencev in podobno.
Nedelja, 12. maj
Atrij sejmišča
10.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto 14.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto
15.00 Šoferske mačke vs. obiskovalci, tekmovanje kotaljenja gum, manevriranje med ovirami
16.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto
Poligon minimoto
10.00-11.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
12.00-13.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
14.00-15.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
Prireditveni oder v dvorani D
16.00-17.00 Izbor inrazglasitev najlepših predelanih vozil, Custom Show
Pestro dogajanje skozi dan
Testne vožnje z MAN-ovim dostavnikom (ob dvorani K), prijave – razstavni prostor MAN TRUCK & BUS SLOVENIJA d.o.o.na zunanjem prostoru
Testne vožnje z električnimi motornimi kolesi (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor ULBI d.o.o. v dvorani D
Testne vožnje z električnimi skiroji (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor GFK d.o.o. v dvorani D
Show Custom-made motorjev (dvorana D)
Dvorana L, razstavni prostor Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko Celje
Predstavitev in praktični prikaz poklicev avtoserviser, avtokaroserist, avtoservisni tehnik in logistični tehnik
11.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
13.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
15.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
17.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
PETEK, 10. maj
Atrij sejmišča
11.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto 15.00Quad freestyle show, Aleš Rozman in Fillippo Rossetto
16.00 Šoferske mačke vs. obiskovalci, tekmovanje kotaljenja gum, manevriranje med ovirami
Poligon minimoto
10.00-11.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
12.00-13.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
14.00-15.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
16.00-17.00Minimoto šola za otroke od 6 do 12 let
Sejna soba Celjanka
9.30–11.00Razstavljanje izrabljenih vozil
Predstavitev Ministrstva za okolje in prostor (MOP) in Ministrstva za infrastrukturo (MZI) – situacija v Sloveniji in v evropskem prostoru, novosti
Peter Tomše, MOP, Direktorat za okolje. Zdravko Igličar, MZI, sektor za cestni promet in logistiko
11.00-13.30Ravnanje z osebnimi podatki v dejavnosti avtoservisiranja
mag. Andrej Tomšič, namestnik Informacijske pooblaščenke
Pestro dogajanje skozi dan
Testne vožnje z MAN-ovim dostavnikom (ob dvorani K), prijave – razstavni prostor MAN TRUCK & BUS SLOVENIJA d.o.o.na zunanjem prostoru
Testne vožnje z električnimi motornimi kolesi (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor ULBI d.o.o. v dvorani D
Testne vožnje z električnimi skiroji (zunanji prostor pred upravno stavbo), prijave – razstavni prostor GFK d.o.o. v dvorani D
Show Custom-made motorjev (dvorana D)
Dvorana L, razstavni prostor Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko Celje
Predstavitev in praktični prikaz poklicev avtoserviser, avtokaroserist, avtoservisni tehnik in logistični tehnik
11.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
13.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
15.00 Avtoserviser, avtokaroserist in avtoservisni tehnik: novosti v avtoservisni stroki in izzivi pri električnih vozilih
17.00 Logistični tehnik: sodobne tehnologije prometa in novosti na področju trajnostne mobilnosti, osnovni procesi dobavne verige, vodenje prometa in varnost v prometu
Prijava na e-novice
Vpišite elektronski naslov in se prijavite na e-novice. Obveščali vas bomo o novostih in aktualnem dogajanju na našem sejmišču.
Razstavni program
motorna kolesa in motocikli
trial motorna kolesa
enduro motorna kolesa
skuterji in mopedi
električni motocikli
plovila
pitbike
štirikolesniki
motorne sani
motoristična oprema (čelade, oblačila, škornji)
rezervni deli za motorna kolesa
maziva in olja za motorna kolesa
izpušni sistemi za motorna kolesa
Starodobna motorna vozila
dekorativno kromiranje motornih koles
plašči za dvokolesa in pnevmatike
motoristično orodje
custom show
navigacija za motoriste
Strokovna literatura in revije
Novosti MIS 2019
PODJETJE
RAZPORED
NOVOSTI
SLAVA D.O.O.
E
barvni tiskalnik za nalepke Primera LX910e
MEUSBURGER GEORG GMBH & CO KG
L1
montažna miza
UNIPLAST INŽENIRING D.O.O.
K
energijsko varčni stroji in roboti s servo-električnim pogonom, avtomatizacija proizvodnega procesa
CHEMETS D.O.O.
L1
uporabna vrednost 3D printov iz peska v različnih panogah glede na površinsko obdelavo, 3D printi in aroma-marketing
TM d.o.o.
L
razvoj, oblikovanje in izdelava nestandardnega rezalnega orodja
MJM MARUŠA BRINOVEC S.P.
D
nove kvalitete orodij za strojno obdelavo kovin, novi načini vpenjanja orodij
AUTOMATOR d.o.o.
L1
laserski sistem FYBRA (FIBER laser), sistem za razenje ASM, novi AC500 (univerzalna kontrolna enota)
ESTRA, d.o.o.
L
5 osni CNC vertikal…, žična erozija z linearnimi motorji
ABC MAZIVA, d.o.o.
D
čiščenje obdelovalnih strojev
BMR-TRADE d.o.o.
C1
novosti na področju odrezavanja
OHRA Regalanlagen GmbH
C
vodilni na evropskem trgu in strokovnjak za konzolne regale
LOTRIČ Meroslovje d.o.o.
L1
sistemi TRAMES Unique, merilni stroji za merjenje dimenzij
CGS plus d.o.o.
L1
HP MultiJet Fusion 3D tiskanje
3WAY d.o.o.
L
napredne tehnologije 3D printanja in 3D skeniranja
MASTROJ d.o.o.
K
fiber laqserski rezalnik, najnovejši upogibni stroj TRUBEND, prebijalna tehnologija
MASTROJ d.o.o.(za DURRECOCLEAN)
K
stroji za pranje in čiščenje izdelkov in polizdelkov v proizvodnji
BETAPLAST d.o.o.
C
predizolirani COOL FIT sistem za hlajenje, pohlajevanje in prezračevanje, novi stroji za orbitalno varjenje
VIRS d.o.o.
C
adaptivno robotsko varjenje, WeldCockpit – data monitoring
HYPEX d.o.o.-
L1
Unimotion elektro cilindri, spletno orodje za preračun in izbor unimotion produktov, razširjena spletna trgovina s konfiguratorji
IPRO ING d.o.o.
C
TIPTIG – nov postopek varjenja
CARL ZEISS D.O.O.
D
računalniška tomografija, PiWeb – program za spremljanje meritev
VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE INTERNATIONAL GmbH(bohler)
L1
visokozmogljivi kalupi za brizganje armirane plastike, prah za izdelavo aditivov, 3D tiskane komponente
GORENJE ORODJARNA D.O.O.
K
nove tehnologije na področju preoblikovanja pločevine
serija hydra – visoko in daljinsko krmiljenje za hidravlične aplikacije
KOČEVAR d.o.o.
C
največje varilne klešče na svetu
TU-VAL d.o.o.
C
avtomatizacija kovičenja
OMEGA AIR d.o.o.
C1
generatorji kisika in dušika
EMA d.o.o.
E
tisk na kovino (kislinska črnila), sledenje (RFID etikete), searializacija (farmacija in distribucija)
KADANT JOHNSON DEUTSCHLAND GmbH
C1
zdravljenje in čiščenje zvitkov (kontinuirano in diskontinuirano med potekom)
KLN Ultraschal AG
C
stroji za varjenje plastike
TUNGALOY REZNI ALATI D.O.O.
C
predstavitev novih orodij, ki bodo prišla na tržišče v letu 2019
3D-ING d.o.o.
L1
najnovejše robotsko 3D skeniranje s 3D optičnimj skenerjem
MESSER SLOVENIJA, D.O.O.
C
tri komponentne mešanice pri varjenju
TALUM SERVIS IN INŽENIRING, D.O.O
C
robotizirano čiščenje ulitkovnova serija izdelkov EuromaGroup
HALTER CNC Automation BV
K
robotski sistem za nakladanje CNC strojev
NAPREDNE TEHNOLOGIJE
Industrijska avtomatizacija
Industrijski roboti in tehnologija za rokovanje z orodjem
3D-tisk in prototipizacija
Izdelava CAD/CAM programske opreme
Laser in laserski sistemi
Vzvratni inženiring
Industrijsko označevanje
Programska oprema in rešitve za upravljanje življenjskega cikla izdelkov
PRIDOBITE BREZPLAČNO VSTOPNICO
Število mest je omejeno!
PRIDOBITE BREZPLAČNO VSTOPNICO
3.000 VSTOPNIC ZA 1.500 PAROV, KI SE KMALU POROČIJO
Kako do brezplačne vstopnice? Celjski sejem bo prvim 1.500 parom, ki se bodo prijavili, podelil brezplačni vstopnici za 18. sejem Poroka. Bodoči mladoporočenci pohitite in izpolnite spodnji obrazec!
Zasebnost
Pregled zasebnosti Ta spletna stran uporablja piškotke, tako da vam lahko zagotovimo najboljšo uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na našo spletno stran...
Nujni piškotki za delovanje
"Strictly Necessary Cookie" - ta <span lang="sl">piškotek je vedno omogočen, da lahko shranimo nastavitve za nastavitve piškotka.</span>
Če onemogočite ta piškotek, ne bomo mogli shraniti vaših nastavitev. To pomeni, da boste morali vsakič, ko obiščete to spletno mesto, ponovno omogočiti ali onemogočiti piškotke.