Pomlad je tu!
15/03/2019
Kako do popolne visoke grede
16/03/2019

Znani najbolj spretni cvetličarji in vrtnarji

Danes je na sejmu Flora tradicionalno potekalo Državno tekmovanje mladih vrtnarjev, cvetličarjev in  aranžerjev, pri slednjih je tekma predstavljala tudi slovenski predizbor za EUROSKILLS 2020. Cvetličarji so tekmovali v treh kategorijah

Izdelava cvetlične kreacije – fantazija, katere tema je bila »dosežem višje«. Pri tem so se najbolje odrezali:

  1. mesto: BIOTEHNIŠKI CENTER NAKLO

KATJA RAVNIKAR, mentorica: Polona Teran

  1. mesto: BIOTEHNIŠKI CENTER NAKLO

LUCIJA ČEPON, mentorica: Polona Teran

  1. mesto: GRM NOVO MESTO – CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA, KMETIJSKA ŠOLA GRM IN BIOTEHNIŠKA GIMNAZIJA

SARA ŠEPIC, mentorica: Andreja Bartole Bele

 

Drugo kategorijo je predstavljala prosta tehnika, pri kateri tekmovalec cvetje izbere sem,letošnja tema je bila »presenečenje«, v njej so največ spretnosti pokazali:

  1. mesto: GRM NOVO MESTO – CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA, KMETIJSKA ŠOLA GRM IN BIOTEHNIŠKA GIMNAZIJA  

PETRA KOČEVAR, mentorica: Sabina Nemanič

  1. mesto: ŠOLA ZA HORTIKULTURO IN VIZUALNE UMETNOSTI CELJE

TILEN LIPNIK, mentorica: Mojca Sodin

  1. mesto: GRM NOVO MESTO – CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA, KMETIJSKA ŠOLA GRM IN BIOTEHNIŠKA GIMNAZIJA                                       

SARA ŠEPIC, mentorica: Andreja Bartolj Bele

 

Tretjo kategorijo je predstavljala izdelava v roki vezanega šopka, letošnja tema je bila »znam in zmorem«. Najboljši so bili:

  1. mesto: ŠOLA ZA HORTIKULTURO IN VIZUALNE UMETNOSTI CELJE

TILEN LIPNIK, mentorica: Mojca Sodin

  1. mesto: ŠOLA ZA HORTIKULTURO IN VIZUALNE UMETNOSTI CELJE

TANJA PODKRIŽNIK, mentorica: Ana Sotošek

  1. mesto: BIOTEHNIŠKI CENTER NAKLO

LUCIJA ČEPON, mentorica: Polona Teran

 

V skupnem seštevku so se mladi cvetličarji na koncu zvrstili v naslednjem vrstnem redu:

  1. mesto: ŠOLA ZA HORTIKULTURO IN VIZUALNE UMETNOSTI CELJE

TILEN LIPNIK, mentorica: Mojca Sodin

  1. mesto: ŠOLA ZA HORTIKULTURO IN VIZUALNE UMETNOSTI CELJE

KATJA RAVNIKAR, mentorica: Polona Teran

  1. mesto: BIOTEHNIŠKI CENTER NAKLO

LUCIJA ČEPON, mentorica: Polona Teran

 

Med ekipami mladih vrtnarjev, katerih tema je bil letos Slovenski vrt, je bilo potrebno predstaviti urejen zunanji bivalni prostor, ki je moral izražati skladnost vrtne ureditve, vključevati grajene prvine, rastline in druge dodatke v vrtu. Pri tem so se najbolj izkazali:

  1. mesto: ŠOLA ZA HORTIKULTURO IN VIZUALNE UMETNOSTI CELJE

BORUT PUSTATIČNIK in ANGELIKA VASLE, mentorica: Romana Špes

  1. mesto: BIOTEHNIŠKI CENTER NAKLO

ANDRAŽ PENIČ in ANDRAŽ ČRETNIK, mentor: Emil Špes

  1. mesto: GRM NOVO MESTO – CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA

ALEKSANDRA BUTARA in KEVIN VIDRIH, mentorja: Damjana Hosta in  Andreja Bartolj Bele

 

Najboljši med aranžerji pa bodo dokončno znani jutri. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

 

WEB FAIR