SPOROČILA ZA JAVNOST

Celje postalo tehnološko središče jugovzhodne Evrope – slavnostna otvoritev sejmov MIS in KOMOT z močnim sporočilom o povezovanju in prihodnosti

Celje, 8. april 2025S slavnostno otvoritvijo, na kateri so spregovorili minister za gospodarstvo, turizem in šport Matjaž Han, župan Mestne občine Celje Matija Kovač in predsednica upravnega odbora Celjskega sejma Nina Ermenc Pangerl, sta danes svoja vrata odprla Mednarodni industrijski sejem (MIS) in Sejem komunalne opreme, ravnanja z odpadki in vodnih tehnologij (KOMOT). Dogodka, ki predstavljata enega največjih strokovnih sejemskih projektov v regiji, letos združujeta več kot 370 razstavljavcev iz 36 držav, razstavljajo pa več kot 1.000 blagovnih znamk na kar 25.000 m² površin.

Zaradi velikega zanimanja so se postavile še 3 dodatne montažne dvorane, kar pomeni, da se razstavljavci predstavljajo v skupno desetih sejemskih dvoranah, ena izmed njih pa je namenjena tudi tekmovanju v varjenju.

Minister Matjaž Han je v svojem govoru poudaril pomen strateškega povezovanja industrije in komunale ter vlogo Slovenije v trajnostnem prehodu: »Čestitke organizatorjem za odlično idejo povezati industrijski sejem z vsebinami komunale. To ni le usklajeno s trendi današnjega časa – to je prava pot naprej. Krožno gospodarstvo, učinkovito ravnanje z odpadki, digitalizacija in avtomatizacija – vse to potrebuje močne vezi med panogami, ki jih ta sejem odlično uresničuje,« je izpostavil in dodal, da je industrija še vedno srce slovenskega gospodarstva: »V predelovalnih dejavnostih je lani delovalo več kot 21.000 podjetij, ki so ustvarila 42 milijard evrov prihodka in zaposlovala 226.000 ljudi. Dodana vrednost na zaposlenega raste – to pomeni, da gremo v pravo smer. Vendar brez razvoja, raziskav in trajnostne vizije dolgoročno ne bo uspeha. Tega se na ministrstvu zavedamo, zato bomo nadaljevali s podporo vlaganjem v inovacije,« je še poudaril minister.

Tudi župan Matija Kovač je izrazil zadovoljstvo, da Celje znova utrjuje svojo vlogo kot središče tehnološkega razvoja in sejmišča, ki povezuje industrijo z realnimi izzivi lokalnih skupnosti. »Prav tukaj se kaže moč sodelovanja med mestom in sejmom. Mestna občina Celje si prizadeva za pametno upravljanje, digitalizacijo storitev, energetsko učinkovitost – in ravno tu, na takšnih sejmih, dobimo priložnost, da te ideje konkretiziramo. Celjski sejem pri tem ni zgolj prizorišče, temveč strateški partner v razvoju mesta,« je poudaril.

Predsednica upravnega odbora Nina Ermenc Pangerl pa je izpostavila pomen povezovanja in vizijo prihodnosti: »Mednarodni industrijski sejem in KOMOT dokazujeta, da so sejmi več kot prostor za razstavljanje – so platforma za povezovanje, znanje, razvoj in soustvarjanje boljše prihodnosti. Lahko rečem, da imamo veliko srečo in tudi odgovornost, da nam je uspelo tako velik in pomemben sejem razviti prav v Celju, v Sloveniji. Lahko bi ga gostila katera od naših sosed, lahko bi se razvil na večjem trgu. A se je uveljavil tukaj, ker imamo infrastrukturo, imamo znanje in imamo tradicijo.«

Združena sejma – Mednarodni industrijski sejem in KOMOT obiskovalcem do 11. aprila ponujata neposreden vpogled v prihodnost – v najsodobnejše stroje, robote, orodja in digitalne rešitve, ki bodo oblikovali pametno, učinkovito in zeleno industrijo jutrišnjega dne. Dogodek dodatno bogatijo strokovne konference, poslovna srečanja in tekmovanja, ki potrjujejo, da je Celje v teh dneh resnično tehnološko srce regije.

Služba za marketing in PR Celjskega sejma

Hvala za oddano vlogo!

Hvala za oddano povpraševanje!

Odgovorili vam bomo v najkrajšem možnem času.